×

Стапи во контакт

Што ќеНашите категории на производи

Специјализирана за производство на алги, зачини (соја сос, оцет, мирин, сос од тестенини, сос за скара...), васаби, суши ѓумбир и серии јапонски прехранбени производи, Nantong Chitsuru Foods се посветува на задоволување на потребите на современите луѓе за традиционални, здрави и природни храна.

"Наша цел

Да се ​​биде прв избор за купување во еден чекор на производи од јапонска кујна. Искористете ја нашата извонредност во ваша корист. Како извозник и производител, би сакале да создадеме средина каде што задоволството на гостите и клиентите е наш најголем приоритет.

Видео

Проверете го видеото на компанијата за chitsuruya

игра

Кој сме ниеДобредојдовте во читсуруја

Онаму каде што сме специјализирани за донесување на автентичните вкусови на јапонската кујна во светот. Нашата компанија, Chitsuru Foods, е основана во 1996 година и се потпира на исклучителните природни ресурси на Јапонија за производство на супериорни производи. Ние сме специјализирани за извоз на печени алги, соја сос и други сродни производи од јапонската кујна. Нашата посветеност на квалитетот и автентичноста ни донесе репутација како доверлив снабдувач на јапонски прехранбени производи ширум светот.

3000

Независна фабрика

27

Години историја

100+

Развиени производи

30+

Извезени земји

ПредностЗошто да не избере нас

Имаме повеќе од 20 години искуство во извозна трговија, со напредна фабричка опрема, совршено управување и целосна квалификација. Извезовме во повеќе од 30 земји и региони.

Брендот „Чикуруја“ е добро познат и во индустријата за суши алги и јапонски зачини. Нашата фабрика има свој тим за истражување и развој и може да ги задоволи прилагодените потреби на клиентите во однос на вкусовите на производите и OEM пакувањето.

Предност

Карактеристики на нашиот производ

Висококвалитетна оценка, висококвалитетна оценка Автентични јапонски вкусови Разумна цена Убаво спакувано Халал сертификација Еврејска сертификација

За нашата проценкаЗа нашата проценка

Ние секогаш инсистираме да го ставиме квалитетот на производите на прво место, од примање нарачки, производство и испорака, до пост-продажба, секоја врска ќе има контакт со професионален персонал за комуникација.

 • Rebecca
  ПочетокПочетокПочетокПочетокПочеток

  „Морските алги на Chitsuru Foods се едноставно неверојатни - тоа е совршена рамнотежа на крцкавост и вкус на умами. Би можел да ги јадам секој ден!

  RebeccaПрегледано на 8 јули 2020 година
 • Jeanne
  ПочетокПочетокПочетокПочетокПочеток

  „Морските алги на „Chitsuru Foods“ се најдобрите што сум ги пробал.

  JeanneПрегледано на 2,2020 мај XNUMX година
 • Нашата фабрика спроведува строги безбедносни мерки во производството и за спречување опасност од пожар
  Нашата фабрика спроведува строги безбедносни мерки во производството и за спречување опасност од пожар
 • Saucy Surprises: Вкусно патување со нашата пратка со сос!
  Saucy Surprises: Вкусно патување со нашата пратка со сос!
 • СИАЛ КИНА
  СИАЛ КИНА
 • Зошто не треба да мешате васаби и соја од соја кога јадете суши?
  Зошто не треба да мешате васаби и соја од соја кога јадете суши?
 • Што е сос од соја сашими?
  Што е сос од соја сашими?
 • кантонот саем
  кантонот саем
врв врв