×

Стапи во контакт

оцет

Дома> Производи > оцет

Добредојдовте во chitsuru foods, водечки снабдувач и производител на оцет.

Оцетот е главен дел од јапонската кујна. Оцетот додава вкус на многу јадења, и при готвење и на трпеза. Суши оцетот има богата арома и слатка во суши оризот.

Што ќеНашите производи од оцет

Ние нудиме различни производи од оцет, вклучувајќи суши оцет, ориз оцет, црн оцет и кафеав ориз оцет. Секој тип може да биде погоден за различни јадења и преференции. Суши оцет обично како сос за натопување за суши. Оцет од ориз обично како зачини при готвењето. Црниот оцет може да се користи и како прелив и како сос за потопување. Оцетот од кафеав ориз често се конзумира со мед како здравствен додаток.

Кој сме ниеПриказна за производителот на оцет

Оцетот од брендот Chitsuruya започна да се продава на пазарот во ЕУ и Азија во 2001 година. Со години Chitsuru foods е посветен на производство на врвен суши оцет. За да обезбедиме оцет од врвна класа со конкурентна цена, ние уживаме во добра репутација низ целиот свет.

Повеќе информацииСпецификација и MOQ

Оцетот е еден од најпознатите зачини во јапонската кујна. Најпопуларната големина на пакување за комерцијални е 18 литри.

Име ТИП ХС код Спецификација за пакување L/ctn MOQ
оцет ориз оцет 2209000000 БИБ 18L/ctn 200
оцет ориз оцет 2209000000 БИБ 18L/ctn 200

Професионален производителНашиот напреден производствен процес

Читсуру храната е најважната мисија и одговорност на една производна компанија.

Контрола на квалитетНие го контролираме квалитетот на секое парче оцет

Компанијата строго во согласност со стандардите за управување со квалитетот HACCP систем за имплементација на производството, строга контрола на клучните контролни точки.

Испорака Испорака

Купување и пакувањеИспорака

Нашите најблиски пристаништа се пристаништето Нантонг и пристаништето Шангај. Соработуваме со најпрофесионалната локална меѓународна компанија за шпедиција на храна повеќе од 20 години и можеме да ги завршиме задачите како што се товарење и транспорт на бродот навреме за да се осигураме дека стоката ќе пристигне на пристаништето безбедно и на време.

Купување и пакувањеПакување

Нашите производи се спакувани во согласност со униформни стандарди, од внатрешната торба до надворешната кутија користејќи висококвалитетни материјали за пакување за да се осигураме дека стоката се доставува до клиентите со добар изглед на пакување и без оштетување на стоката.