×

Стапи во контакт

Соја сос

Дома> Производи > Соја сос

Добредојдовте во chitsuru foods, водечки снабдувач и производител на соја сос.

Соја сосот е главен дел од ориенталната кујна. Соја сосот додава вкус на многу јадења, и при готвење и на трпеза. Направено од соја, пченица и сол која се ферментира неколку месеци. Соја сос во јапонски стил има богата арома и солен, суптилен и комплексен вкус.

Што ќеНашите производи од соја сос

Нудиме разновидни соја сос, вклучувајќи сос од суши, соја сос за јајца, помалку сол сос, сладок соја сос итн. Секој тип има свој уникатен вкус. Ние исто така можеме да го промениме вкусот според преференциите на купувачот.

Кој сме ниеПриказна за производителот на соја сос

Соја сос од брендот Chitsuruya започна да се продава на пазарот во ЕУ и Азија во 2001 година. За да обезбедиме соја сос од врвна класа со конкурентна цена, ние уживаме во добра репутација низ целиот свет.

Повеќе информацииСпецификација и MOQ

Соја сосот е еден од најпознатите зачини во јапонската кујна. Најпопуларната големина на пакување за комерцијални е 18 литри.

Име ТИП ХС код Спецификација за пакување L/ctn MOQ
СОЈА СОС нормално 2103100000 БИБ 18/ctn 200
СОЈА СОС помалку сол 2103100000 БИБ 18/ctn 200
СОЈА СОС сашими 2103100000 БИБ 18/ctn 200
СОЈА СОС слатка 2103100000 БИБ 18/ctn 200

Професионален производителНашиот напреден производствен процес

Читсуру храната е најважната мисија и одговорност на една производна компанија.

Контрола на квалитетНие го контролираме квалитетот на секое парче соја сос

Компанијата строго во согласност со стандардите за управување со квалитетот HACCP систем за имплементација на производството, строга контрола на клучните контролни точки.

  • Изработка на квасец за дестилација
  • Ферментација
  • Стерилизација
  • 5
Испорака Испорака

Купување и пакувањеИспорака

Нашите најблиски пристаништа се пристаништето Нантонг и пристаништето Шангај. Соработуваме со најпрофесионалната локална меѓународна компанија за шпедиција на храна повеќе од 20 години и можеме да ги завршиме задачите како што се товарење и транспорт на бродот навреме за да се осигураме дека стоката ќе пристигне на пристаништето безбедно и на време.

Купување и пакувањеПакување

Нашите производи се спакувани во согласност со униформни стандарди, од внатрешната торба до надворешната кутија користејќи висококвалитетни материјали за пакување за да се осигураме дека стоката се доставува до клиентите со добар изглед на пакување и без оштетување на стоката.