×

Стапи во контакт

Печено алги

Дома> Производи > Печено алги

Добредојдовте во chitsuru foods, водечки снабдувач и производител на печени алги.

Печените алги, познати и како нори, се основна состојка во многу јадења од суши. Додава уникатен вкус и крцкава текстура на кифличките и другите јадења, што го прави популарен избор за суши ресторани и други објекти за храна. Како водечки снабдувач и производител на печени алги, ние во Nantong Chitsuru Foods Co., Ltd. сме посветени на обезбедување на производи од печени алги со највисок квалитет на нашите клиенти.

Што ќеНашите печени производи од алги

Нудиме разновидни производи од печени алги, вклучувајќи нори, дулсе и алги. Секој вид има свој уникатен вкус и текстура, што го прави погоден за различни јадења и преференции. Нашите нори листови се тенки и остри, што ги прави совршени за тркалање околу пломбите за суши. Dulse има малку сладок и солен вкус, што го прави вкусен додаток на салати и други јадења. Ламинаријата има благ и малку солен вкус и може да се користи како гарнир или да се додаде во супи и други јадења.

Кој сме ниеПриказна за производителот на печени алги

Во chitsuru foods, ние сме посветени на производство на висококвалитетни производи од печени алги за нашите клиенти. Нашата компанија работи повеќе од 20 години и ние сме посветени да користиме одржливи и еколошки методи за собирање на нашите алги. Горди сме што имаме SEDEX/BRC/HACCP/ISO/FDA/HALAL/KOSHER, кои гарантираат дека нашите производи ги исполнуваат највисоките стандарди за квалитет. Како снабдувач и производител на печени алги, ние сме посветени на обезбедување на најдобри производи и услуги за нашите клиенти.

Повеќе информацииСпецификација и MOQ

Цената на морските алги зависи од различните нивоа на квалитет и спецификациите на пакувањето, ветуваме дека секое пакување произведено алги има врвен квалитет и најдобра цена.

Име Одделение ХС код Листови/чанта Чанти/ctn MOQ
Печени алги Златна 2008993100 50 30 80
Печени алги Сребрена 2008993100 50 30 80
Печени алги Црвена 2008993100 50 30 80
Печени алги зелена 2008993100 50 30 80

Професионален производителНашиот напреден производствен процес

Читсуру храната е најважната мисија и одговорност на една производна компанија.

Контрола на квалитетНие го контролираме квалитетот на секое парче алги

Компанијата строго во согласност со стандардите за управување со квалитетот HACCP систем за имплементација на производството, строга контрола на клучните контролни точки.

 • Инспекција на суровини

  Инспекција на суровини

  Собирањето на суровини е првиот чекор од преработката на алги за да се осигура дека суровините се ослободени од нечистотии и оштетувања.

 • Печено

  Печено

  Со две целосно автоматски линии за печење алги.

 • Методско откривање

  Методско откривање

  Секое пакување производи мора да се тестира со детектори за метал за да се спречи мешањето на металните нечистотии што не можат да се видат со голо око во производите.

Испорака Испорака

Купување и пакувањеИспорака

Нашите најблиски пристаништа се пристаништето Нантонг и пристаништето Шангај. Соработуваме со најпрофесионалната локална меѓународна компанија за шпедиција на храна повеќе од 20 години и можеме да ги завршиме задачите како што се товарење и транспорт на бродот навреме за да се осигураме дека стоката ќе пристигне на пристаништето безбедно и на време.

Купување и пакувањеПакување

Нашите производи се спакувани во согласност со униформни стандарди, од внатрешната торба до надворешната кутија користејќи висококвалитетни материјали за пакување за да се осигураме дека стоката се доставува до клиентите со добар изглед на пакување и без оштетување на стоката.