×

Стапи во контакт

Вести

Дома> Вести

Најновиот блог

Меѓународната изложба на храна во Москва 08 2017 септември

Меѓународната изложба на храна во Москва

Нашата компанија ќе присуствува на меѓународната изложба за храна во Москва од 11-ти до 14-ти септември 2017 година. Адресата на изложбата е во Expocentre Krasnaya Presnya--1st Krasnogvardeysky Proyezd,12...

Ануга шоу 2017 година 27 2017 септември

Ануга шоу 2017 година

Ануга шоу 2017...

Формално основана Nantong Qianhui Trading Co., Ltd 16 2017 октомври

Формално основана Nantong Qianhui Trading Co., Ltd

Тимската работа е способност да се работи заедно кон заедничка визија. Способност да се насочат индивидуалните достигнувања кон организациските цели. Тоа е горивото што им овозможува на обичните луѓе да постигнат невообичаени резултати.

Здружението на лостот од провинцијата iangиангсу 18 2017 октомври

Здружението на лостот од провинцијата iangиангсу

Здружението Ловер на провинцијата iangиангсу е основано во Нанџинг во февруари 15th, 2003. Тоа е првото здружение на цивили и провинциски ловечи во Кина. Таа има за цел да го подобри степенот на организација за развој на бизнисот .....

Придобивките од оцет 24 2017 октомври

Придобивките од оцет

Се вели дека оцет е добар за здравјето. Пред пет години, популарно е да се пие оцет од јаболков оцет во Америка. И има неколку книги за да ги научи луѓето како да пијат до фитнес. Јапонците кои сакаат .....

Како да складирате сос од соја? 30 2017 октомври

Како да складирате сос од соја?

Неотворен соја сос е полица стабилна и може да се чува на ладно и темно место. Едно отворено, сос од соја треба да се чува во фрижидер за оптимален вкус. Високата содржина на сол во повеќето соја од соја ќе спречи опасно .....

Инспекција и карантин во Тијанџин вратиле пратка јужнокорејско морско мов Ноември 14 2017

Инспекција и карантин во Тијанџин вратиле пратка јужнокорејско морско мов

Неодамна, вработените во Бирото за инспекција и карантини во Тијанџин го пресретнаа увозот на морски мов од Јужна Кореја, што го надмина вкупниот број на .....

ВАНО ОДГОВОР Ноември 06 2017

ВАНО ОДГОВОР

Холандските здравствени власти (NVWA) биле свесни за лажни вести кои кружат во врска со пластичен ориз и официјално објавија дека никогаш не пронашле ориз што содржи .....

Саем за суви алги во Рудонг во 2018 година Јан 12 2018

Саем за суви алги во Рудонг во 2018 година

Оваа година, алги расте подобро од минатата година и е со висок квалитет и конкурентна цена, што е подобро од минатата година .....

Печеното алги е добар извор на јод Ноември 21 2017

Печеното алги е добар извор на јод

Печеното алги е добар извор на јод, при што една порција содржи 65 проценти од количината што треба да ја консумирате секој ден. Вашата тироидната жлезда се потпира на јод за да функционира .....

Лесни начини да додадете алги на вашата диета Јан 17 2018

Лесни начини да додадете алги на вашата диета

Не мора да го реновирате ладилникот за да вклучите алги во вашата здрава исхрана. Користете неколку едноставни совети за да започнете да ги користите во оброците што веќе ги .....

Денот на благодарноста!!! Ноември 24 2017

Денот на благодарноста!!!

Денот на благодарноста е повеќе од празнувањата, ни дава време да размислиме какви лекции сме научиле и како можеме да шириме среќа наоколу, да ги погледнеме сите одлични спомени .....

Како да се избере најдобриот сос од соја, или е тоа Тамари? Јан 23 2018

Како да се избере најдобриот сос од соја, или е тоа Тамари?

Растејќи го поврзав сосот од соја со мешавина од помфрит и суши. Моите родители не го користеа често затоа што беше премногу солено. Но, како возрасен, соја сосот се поврзува со умами, или .....

FHC 2017 година Ноември 30 2017

FHC 2017 година

FHC 2017 (храна и хотел Кина) со 91,301 трговски купувач тука. Поканети морска храна Кина, пиво Кина, месо од Кина, млечна Кина, чај и кафе Кина, свеж производ

Построга кон самите нас, поголема потрошувачка за безбедност на нашите клиенти 05 Dec 2017

Построга кон самите нас, поголема потрошувачка за безбедност на нашите клиенти

Неодамна, испитавме метален материјал чија должина е 0.5mm од 360,000 листови печени алги со употреба на нова опрема за откривање метали.Најдобро, драго ни е драго што сме наш нов ...

Влијание на соја сос во готвењето Јан 31 2018

Влијание на соја сос во готвењето

Соја сос не е само за јапонска храна, тој се користи за секаков вид готвење. Без разлика дали е за готвење, готвење или завршни допири, додавањето на малку соја сос го прави вкусот на оброкот .....

Годишна вечера на Читсуру 08 Февруари 2018

Годишна вечера на Читсуру

Во 3 февруари 2018 година, Nantong Chitsuru Foods Co., Ltd успешно ја одржа Годишната вечера за 2017 година. Персоналот се обединува за да го прослави успехот во 2017 година .....

Соја сос сварено за шест месеци 13 Dec 2017

Соја сос сварено за шест месеци

Семјуел Велс Вилијамс, големиот синолог, во 1848 година напишал дека најдоброто соја што го пробал во Кина е „направено со врие грав меко, додавајќи еднаква количина пченица или јачмен, и оставајќи .....

Фестивал на кинеската пролет 16 Февруари 2018

Фестивал на кинеската пролет

Пролетниот фестивал е најважниот фестивал во Кина. Вечерта пред пролетниот фестивал, семејствата се собираат и имаат голем оброк .На многу места на луѓето им се допаѓа .....

Ферментирана соја од соја и помеша сос од соја 13 Dec 2017

Ферментирана соја од соја и помеша сос од соја

Како што сите знаеме, ферментираниот сос од соја треба да се свари за три до шест месеци. Сепак, на измешаниот соја сос му требаат само десет часа! Не е во согласност со националните стандарди и е штетно .....

Не пропуштајте ги нашите џвакања за домашни миленици!

Неделни специјални понуди!

Краток опис на поврзаните информации оди овде ...

Вести и членови

Краток опис на поврзаните информации оди овде ...

врв врв